Négy kárpátaljai fiatal nyerte el a Jó tanuló, jó sportoló címet

Írta: Sz. J. | Forrás: | 2021. január 29.

A Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága Jó tanuló, jó sportoló címmel pályázatot hirdetett a külhoni magyar régiókban – Erdélyben, Felvidéken, Vajdaságban, Kárpátalján, Muravidéken és Horvátországban – tanuló diákok számára. A cél az volt, hogy megtalálják és bemutassák azokat a külhoni fi atalokat, akik a tanulás mellett valamely sportágban is kiemelkedő teljesítményt értek el, ezáltal példaként szolgálhatnak saját közösségük és az összmagyarság számára. A felhívásra 2020. augusztus 31-ig lehetett jelentkezni a kiváló tanulmányi átlag és kimagasló sporteredmények igazolásával. A pályázatra a hat külhoni régióból összesen 247 magyar fi atal nyújtotta be a jelentkezését. A pályázatok rendkívül magas számára való tekintettel a szervezők úgy döntöttek, hogy egy régióból nemcsak egy, hanem több nyertest is hirdetnek, akik közül mindenki 100 000 forint értékű nyereményben részesül. Így tizenkilencen – 5 erdélyi, 4 felvidéki, 4 vajdasági, 4 kárpátaljai, 1 horvátországi és 1 muravidéki pályázó – nyerték el a Jó tanuló, jó sportoló címet. A legfi atalabb nyertes 9, a legidősebb 19 éves.

Négy kárpátaljai fiatal nyerte el a Jó tanuló, jó sportoló címet

Az eredményeket virtuális műsor keretében hirdették ki. A fi atalokat üdvözölte Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár, valamint Karakas Hedvig Európa-bajnok magyar cselgáncsozó, a 2020-as év női sportolója. Utóbbi az üzenetében elmondta: „A nyertes fi atalok hatalmas értéket képviselnek, hiszen egyszerre két területen is teljesítenek. Helytállnak az iskolában, és jeleskednek sportolóként is. Ezek a fi atalok szorgalmukkal és kitartásukkal példát mutatnak társaik számára, a példamutatásra pedig ma nagy szükség van.” Kárpátaljáról a négy szerencsés kiválasztott: Ráti Márk (Ungvár) – küzdősportok, úszás; Garanyi Sándor (Beregszász) – birkózás; Ryba Anasztázia (Munkács) – sí; Balog Virdzsinia (Beregszász) – labdarúgás.

Szívből gratulálunk mindnyájuknak!

Hírek

  • „Az, hogy mindannyian zenészek vagyunk, egy közös pont az életünkben…”

    Közvetlen, jóindulatú, segítőkész. A zene kislány kora óta meghatározó szerepet játszik az életében, amit mindmáig szívvel-lélekkel végez. A református egyház is közel áll hozzá, s családjához. Közel húsz esztendeje orgonál a beregszászi templomban. Szabad idejét a családjával tölti, mivel két fiúgy...

  • A Dnyepertől a Dunáig – zenei utazás Kárpátalja sokszínűségében

    Fergeteges hangulatban telt a Kárpátaljai Megyei Filharmónia Magyar Melódiák Kamaraegyüttesének A Dnyepertől a Dunáig című ukrán–magyar estje. A műsor nem véletlenszerű válogatás volt, hanem gondosan felépített út a Dnyepertől a Dunáig, az ukrán dallamtól a magyar csárdásig, a népdal egyszerűségétől...

  • Ismeretlen Bartók-mű kézirata került elő

    Bartók Béla 1907-ben írt, eddig ismeretlen kompozíciójára bukkant a Bősze Ádám Zenei Antikvárium. A dokumentum egy spanyolországi árverésen került elő, ám hibás megjelöléssel, egyszerű zenei albumlapként, amelyet a magyarországi antikvárius 2024-ben vásárolt meg.

  • Több díjat is kapott a Revizor az országos színházi találkozón

    Díjátadó Gálával és a Hegedűs a háztetőn című előadással ért véget az Országos Színházi Találkozó Debrecenben. A szakmai zsűri döntése alapján idén 12 díj született.

Események

Copyright © 2026 KMMI