Gólyabált tartottak az ungvári magyar egyetemisták

Írta: R. V. | Forrás: karpataljalap.net | 2020. november 04.

A Kárpátaljai Magyar Diákok és Fiatal Kutatók Szövetsége (KMDFKSZ) idén is megrendezte hagyományos gólyabálját. Azonban a korábbi évektől eltérően az október 28-án, szerdán megtartott gólyabál a járványhelyzet miatt zárt körű volt: a szervezőkön kívül csak az első évfolyamos egyetemisták és szüleik vehettek részt rajta.

Gólyabált tartottak az ungvári magyar egyetemisták

Az esemény kezdetén Lőrinc Ingrid, a szervezet elnöke köszöntötte a megjelenteket. Megjegyezte, hogy a karantén miatt ezeknek a fiataloknak a ballagási ünnepségük, a bankettjük és az egyetemi tanévnyitójuk is elmaradt. A KMDFKSZ semmiképp nem szerette volna, hogy ez az ünnepség is erre a sorsra jusson, hiszen mind az elsősök, mind a szövetség életében fontos szerepe van ennek az estnek.

– A KMDFKSZ életében a gólyabál nem csupán egy buli és szórakozási lehetőség, hanem egy kulturális rendezvény, amely lehetővé teszi, hogy méltóképpen megünnepeljük azokat a fiatalokat, akik a szülőföldön maradás, a Kárpátalján való továbbtanulás mellett döntöttek – emelte ki Lőrinc Ingrid.

Az idei gólyabálon annak ellenére, hogy rendhagyó volt, különböző kulturális programokkal kedveskedtek a megjelenteknek. A résztvevők megtekinthették a gólyatáborról készült videót is. Az est fénypontja a gólyakeringő volt, amely megnyitotta és még ünnepélyesebbé tette az estét.

Ezt követően az Ungvári Nemzeti Egyetem Ukrán–Magyar Oktatási-Tudományos Intézetének első évfolyamos hallgatói felsorakoztak a színpadon, és elmondták azt a tradicionális gólyaesküt, amely minden évben elhangzik a szervezet által rendezett gólyabálokon. Ezután idősebb diáktársaik egy szál virággal jelképesen elsősökké avatták őket.

A Gólyabál – 2020 bálkirályának és bálkirálynőjének Szabó Tibor-Bencét és Szabó Anettet választották. Az est során fellépett a KMDFKSZ alelnöke, Katona Veronika, előadásában Tompos Kátya Magányos csónak című dala hangzott el. Majd az eszenyi Ritmus Néptáncegyüttes produkcióját láthatták. Ezt követően az est hangulatáról DJ Miklov gondoskodott.

Hírek

  • „Az, hogy mindannyian zenészek vagyunk, egy közös pont az életünkben…”

    Közvetlen, jóindulatú, segítőkész. A zene kislány kora óta meghatározó szerepet játszik az életében, amit mindmáig szívvel-lélekkel végez. A református egyház is közel áll hozzá, s családjához. Közel húsz esztendeje orgonál a beregszászi templomban. Szabad idejét a családjával tölti, mivel két fiúgy...

  • A Dnyepertől a Dunáig – zenei utazás Kárpátalja sokszínűségében

    Fergeteges hangulatban telt a Kárpátaljai Megyei Filharmónia Magyar Melódiák Kamaraegyüttesének A Dnyepertől a Dunáig című ukrán–magyar estje. A műsor nem véletlenszerű válogatás volt, hanem gondosan felépített út a Dnyepertől a Dunáig, az ukrán dallamtól a magyar csárdásig, a népdal egyszerűségétől...

  • Ismeretlen Bartók-mű kézirata került elő

    Bartók Béla 1907-ben írt, eddig ismeretlen kompozíciójára bukkant a Bősze Ádám Zenei Antikvárium. A dokumentum egy spanyolországi árverésen került elő, ám hibás megjelöléssel, egyszerű zenei albumlapként, amelyet a magyarországi antikvárius 2024-ben vásárolt meg.

  • Több díjat is kapott a Revizor az országos színházi találkozón

    Díjátadó Gálával és a Hegedűs a háztetőn című előadással ért véget az Országos Színházi Találkozó Debrecenben. A szakmai zsűri döntése alapján idén 12 díj született.

Események

Copyright © 2026 KMMI