„Beregszász Kárpátalja egyik turisztikai központja” – hangzott el a Kárpátaljai Magyar Turisztikai Tanács vendégfogadói tanfolyamának oklevélátadó ünnepségén. Az ünnepség a Városi Művelődési Házban került megrendezésre szeptember 10-én.
Írta: K. K. | Forrás: karpataljalap.net | 2020. szeptember 10.
„Beregszász Kárpátalja egyik turisztikai központja” – hangzott el a Kárpátaljai Magyar Turisztikai Tanács vendégfogadói tanfolyamának oklevélátadó ünnepségén. Az ünnepség a Városi Művelődési Házban került megrendezésre szeptember 10-én.
Az átadó ünnepséget Mester András, a Kárpátaljai Magyar Turisztikai Tanács (KMTT) elnöke nyitotta meg. A vendégek köszöntését követően beszédében elmondta, hogy második alkalommal került megszervezésre a vendégfogadói tanfolyam, melynek célja olyan feltételeket teremteni Kárpátalján, amely a hazai turizmust európai szintre emeli.
Az okleveleiket átvevők között akadtak olyanok, akik már több mint 10 éve foglalkoznak falusi vendéglátással, panziók üzemeltetésével, illetve olyan új vendégfogadók is, akik most kezdenek komolyabban turizmussal foglalkozni.
Brenzovics László, KMKSZ elnöke örömét fejezte ki, hogy ilyen szép számmal jelen voltak a rendezvényen. „A kárpátaljai magyarság, Beregszász és egész Kárpátalja jövője számára rendkívül fontos a turizmus fejlődése” – hangsúlyozta az elnök úr. Valamint beszédében kiemelte, az „Egán Ede” Kárpátaljai Gazdaságfejlesztési Központ” Jótékonysági Alapítvány egyik fontos eleme a turizmus fejlődése, amely tervnek keretein belül hamarosan megkezdődik a pályázatok kifizetése. „Reményeink szerint hamarosan véget ér a koronavírus-járvány, amely jelentős mértékben akadályozza a turizmus fejlődését és újra virágozni fog vidékünkön is a turizmus” – zárta beszédét Brenzovics László
Ezt követően Babják Zoltán, Beregszász polgármestere köszöntötte a megjelenteket. A Kárpátaljai Magyar Turisztikai Tanács munkájának súlya felbecsülhetetlen, hangsúlyozta, ugyanis egy olyan régióban, ahol tulajdonképpen az ipar sajnos lecsengőben van, azokat az értékeket és természeti kincseket kell felhasználnunk, amely akár természetesen, akár megfelelő hozzáadott értékkel a hasznunkra válik, sőt, fejleszti gazdaságunkat. „Roppant fontos az, hogy aki volt egyszer Kárpátalján, az vissza akarjon jönni, és nemcsak azért, mert finomak a bográcsgulyásaink és gyönyörűek a hegyeink, hanem azért, mert tudjuk, hogy hogyan kell fogadni és elkísérni egy vendéget” – emelte ki a polgármester úr. Végezetül erőt, egészséget és jó munkát kívánt mindenkinek!
Közvetlen, jóindulatú, segítőkész. A zene kislány kora óta meghatározó szerepet játszik az életében, amit mindmáig szívvel-lélekkel végez. A református egyház is közel áll hozzá, s családjához. Közel húsz esztendeje orgonál a beregszászi templomban. Szabad idejét a családjával tölti, mivel két fiúgy...
Fergeteges hangulatban telt a Kárpátaljai Megyei Filharmónia Magyar Melódiák Kamaraegyüttesének A Dnyepertől a Dunáig című ukrán–magyar estje. A műsor nem véletlenszerű válogatás volt, hanem gondosan felépített út a Dnyepertől a Dunáig, az ukrán dallamtól a magyar csárdásig, a népdal egyszerűségétől...
Bartók Béla 1907-ben írt, eddig ismeretlen kompozíciójára bukkant a Bősze Ádám Zenei Antikvárium. A dokumentum egy spanyolországi árverésen került elő, ám hibás megjelöléssel, egyszerű zenei albumlapként, amelyet a magyarországi antikvárius 2024-ben vásárolt meg.
Díjátadó Gálával és a Hegedűs a háztetőn című előadással ért véget az Országos Színházi Találkozó Debrecenben. A szakmai zsűri döntése alapján idén 12 díj született.