Átadták az "Alkoss kedvedre" c. rajzpályázat díjait

Írta: Kurmay Anita | Forrás: karpatinfo.net | 2020. augusztus 05.

A 2019–2020-as tanévben is meghirdetésre került az „Alkoss kedvedre!” c. rajzpályázat a Magyar Kormány, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárság és a Bethlen Gábor Alap támogatásával. Az alkotásokat a „GENIUS” Jótékonysági Alapítvány 2020. január 24. – május 25. között várta, 5 különböző kategóriában – „II. Rákóczi Ferenc emlékére”, „Boldogító”, „Nappal és éjszaka”, „Tapintható alkotás”, „4 évszak színei”–, melyre ez idő alatt 75 diáktól 112 pályamű érkezett be.

Átadták az

A pályázaton elemi-, általános-, és középiskolás tanulók vehettek részt.

Az alkotások zsűrizésénél a fő támpontok: az egyediség, a választott témakör önálló megfogalmazása, a kidolgozottság és kiválasztott technikai ábrázolás.

A rajzpályázat nyertesei augusztus 4-én a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskolán vehették át jól megérdemelt jutalmukat.

A diákokat Váradi Natália, a „GENIUS” Jótékonysági Alapítvány irodaigazgatója köszöntötte.

„Az idei pályázatunkra 75 gyermek nyújtotta be alkotását, ebből 28 határon túli és 47 kárpátaljai diák. A beérkezett pályaművekből 23-at díjazunk ma.

A díjazottak meghívást kaptak a „GENIUS” Alapítvány által 2020. augusztus 3–7. között szervezendő Jankovics Mária Alkotótáborba” – emelte ki.

Kulin Ágnes, a zsűri elnöke beszámolt a rajzpályázatra érkező művekről, valamint hozzátette, hogy

„a koronavírus-helyzetnek köszönhetően idén a szokásostól eltérő módon, online formában kerül megvalósulásra a X. Jankovics Mária Alkotótábor”.

„A karantén helyzetben nem tudunk a megszokott módon közösen eltölteni egy szórakoztató és érdekes művészeti tevékenységekkel teli hetet.

Viszont a 2020-as év nyara sem múlhat el alkotás nélkül, ezért a kialakult helyzethez alkalmazkodva három tematikus videó órát készítettünk a táborozók számára jól ismert foglalkoztató tanárok segítségével.

Természetesen a videók mellett eszközökre is szükségetek lesz, így minden regisztrált táborozónak előkészítettünk egy eszközcsomagot, amelyet szintén ma vehettek kézhez” – mondta a tábor szakmai szervezője.

Kulin Ágnes papírmasé technikával készült, ifj. Hidi Endre az áttört kerámiatechnika edényeit mutatja be, Néger Krisztina pedig nyomatkészítéssel a magasnyomás technikát ismerteti majd. A résztvevők videókat 2020. augusztus 10-től egymás után, pár napos eltéréssel nézhetik meg az Alapítvány youtube oldalán.

Az ünnepélyes megnyitót követően Váradi Natália és Kulin Ágnes közösen nyújtották át a díjazottaknak a jól megérdemelt okleveleiket.

Aranyérmet szerzett Gogola Mária (Beregszász) Nappal és éjszaka témakörben. Második lett Gogola Anna (Beregszász) szintén Nappal és éjszaka témakörben, valamint ezüstérmet szerzett László Antónia (Salánk) Boldogító témakörben. A pályázatra beadott munkái alapján különdíjban részesült Kopasz Sára (BMG) és Kalanics Valentina (Csepe) .

A karantén szabályainak betartása érdekében a szervezők egész nap várják a díjazottakat okleveleik átvételére.

Hírek

  • „Az, hogy mindannyian zenészek vagyunk, egy közös pont az életünkben…”

    Közvetlen, jóindulatú, segítőkész. A zene kislány kora óta meghatározó szerepet játszik az életében, amit mindmáig szívvel-lélekkel végez. A református egyház is közel áll hozzá, s családjához. Közel húsz esztendeje orgonál a beregszászi templomban. Szabad idejét a családjával tölti, mivel két fiúgy...

  • A Dnyepertől a Dunáig – zenei utazás Kárpátalja sokszínűségében

    Fergeteges hangulatban telt a Kárpátaljai Megyei Filharmónia Magyar Melódiák Kamaraegyüttesének A Dnyepertől a Dunáig című ukrán–magyar estje. A műsor nem véletlenszerű válogatás volt, hanem gondosan felépített út a Dnyepertől a Dunáig, az ukrán dallamtól a magyar csárdásig, a népdal egyszerűségétől...

  • Ismeretlen Bartók-mű kézirata került elő

    Bartók Béla 1907-ben írt, eddig ismeretlen kompozíciójára bukkant a Bősze Ádám Zenei Antikvárium. A dokumentum egy spanyolországi árverésen került elő, ám hibás megjelöléssel, egyszerű zenei albumlapként, amelyet a magyarországi antikvárius 2024-ben vásárolt meg.

  • Több díjat is kapott a Revizor az országos színházi találkozón

    Díjátadó Gálával és a Hegedűs a háztetőn című előadással ért véget az Országos Színházi Találkozó Debrecenben. A szakmai zsűri döntése alapján idén 12 díj született.

Események

Copyright © 2026 KMMI