A Pro Cultura Subcarpathica (PCS) civil szervezet folytatja heti programjait Beregszászban, a Fedák Sári Kulturális Központban. A civil szervezet célkitűzése, hogy életet vigyen a központba és a szellemi sportok kedvelőit is megmozgassa.
Írta: | Forrás: Kárpátalja.ma | 2021. október 27.
A Pro Cultura Subcarpathica (PCS) civil szervezet folytatja heti programjait Beregszászban, a Fedák Sári Kulturális Központban. A civil szervezet célkitűzése, hogy életet vigyen a központba és a szellemi sportok kedvelőit is megmozgassa.
Szerdánként 16.00 órától a kártyajátékok szerelmesei próbálhatják ki magukat az ulti, a römi, vagy akár a bridzs világában. Akik nem ismerik a játékszabályokat, oktatók segítségét is igénybe vehetik. Az érdeklődők dartsban és társasjátékokban is kipróbálhatják magukat.
Csütörtökönként a sakkjáték kedvelői mérettethetik meg magukat.
Amit a szervezők biztosítanak: kávéházi hangulat, oktatók és a szellemi sportokhoz szükséges eszközök. A szervezők szeretettel várnak minden profi és amatőr játékost a sport szellemében a járványügyi szabályok szigorú betartása mellett.
A programokra 16.00 és 19.00 óra között bármikor becsatlakozhatnak.
Elődeink nyomdokain a Tiszacsomai Honfoglalási Emlékparkban Harmadik alkalommal rendezték meg az Elődeink nyomdokain elnevezésű programot a Tiszacsomai Honfoglalási Emlékparkban a „KMKSZ” Jótékonysági Alapítvány és a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásával. A június 20-i megemlékezés résztvevői...
Vannak utak, amelyek kilométerekben mérhetők, és vannak olyanok is, amelyek a lélek mélyén rajzolódnak ki. Az ember olykor messzire kerül szülőföldjétől, új otthont teremt magának, de a gyökerekhez vezető belső ösvény soha nem tűnik el. Erről a különleges kötődésről, az otthon és a haza sokszor össz...
A Magyarságkutató Intézet kiemelt kutatása során a székesfehérvári csontkamra (osszárium) több mint 400 genomjának elemzésével három új férfiági Árpád-házi vonalat azonosított, és ezzel kétséget kizáróan sikerült meghatározni II. (Vak) Béla király maradványait is.
Több mint fél évszázaddal ezelőtt, 1973-ban adták át a beregszászi autóbusz-állomás új épületét, mely akkoriban 600 ezer rubeljébe került az Autóközlekedési Vállalatnak.