Ukrajnában minden évben október második vasárnapján méltatják a művészek napját. Ebből az alkalomból a Beregszászi Városi Tanács Oktatási és Művelődési Főosztálya kiállítást szervezett a beregvidéki festőművészek képeiből.
Írta: Sz. J. | Forrás: | 2021. október 06.
Ukrajnában minden évben október második vasárnapján méltatják a művészek napját. Ebből az alkalomból a Beregszászi Városi Tanács Oktatási és Művelődési Főosztálya kiállítást szervezett a beregvidéki festőművészek képeiből.
Az ünnepélyes megnyitóra október 6-án került sor. A városi művelődési ház előcsarnokában összesereglett művészeket és művészetkedvelőket Olga Szakalos, a tárlat egyik szervezője üdvözölte, aki röviden bemutatta a kiállító alkotókat. Ez alkalommal hét festő – Katran Jaroszlava, Gogola Zoltán, Szakalos Anatolij, Pecko Valerij, Kovács Éva, Bökényi Anna, Petenyko Nyina – 36 alkotását tekinthetik meg az érdeklődők. A képek különböző technikákkal készültek, változatos témákat ölelnek fel: csendéletek, tájképek, városképek.
Köszöntötték a művészeket, jó egészséget, munkakedvet, további alkotói sikereket kívánva számukra Babják Edit, a városi oktatási és művelődési főosztály vezetője, valamint helyettese Radik Okszana. Az alkotók szakmai ünnepük alkalmából, a képzőművészet beregvidéki népszerűsítéséért elismerő okleveleket vehettek át.
A rendezvény végén Tkacs Viktória és Kuznyecov Oleg dalokkal köszöntötték az művészeket, köztük az épp születésnapját ünneplő Katran Jaroszlavát. Ezután az érdeklődők megtekinthették a kiállítást, beszélgethettek a jelen lévő alkotókkal.
A kiállítás október 15-éig tekinthető meg a városi művelődési ház előcsarnokában.
Vannak utak, amelyek kilométerekben mérhetők, és vannak olyanok is, amelyek a lélek mélyén rajzolódnak ki. Az ember olykor messzire kerül szülőföldjétől, új otthont teremt magának, de a gyökerekhez vezető belső ösvény soha nem tűnik el. Erről a különleges kötődésről, az otthon és a haza sokszor össz...
A Magyarságkutató Intézet kiemelt kutatása során a székesfehérvári csontkamra (osszárium) több mint 400 genomjának elemzésével három új férfiági Árpád-házi vonalat azonosított, és ezzel kétséget kizáróan sikerült meghatározni II. (Vak) Béla király maradványait is.
Több mint fél évszázaddal ezelőtt, 1973-ban adták át a beregszászi autóbusz-állomás új épületét, mely akkoriban 600 ezer rubeljébe került az Autóközlekedési Vállalatnak.
Magyarország Ungvári Főkonzulátusa ezúttal Naum Repkin kárpátaljai festőművész emlékkiállításának adott otthont. A tárlaton az 1995-ben Ungváron az év művészének választott alkotó mintegy húsz munkája látható; több festményt most először tekinthet meg a nagyközönség. A kiállítás felidézi egy sokolda...