Csuhé-gyékénysás alkotásokat bemutató állandó kamarakiállítás nyílt a viski Fodó Sándor Kulturális Központban. Az esemény megnyitójára szeptember 10-én került sor, a tárlat során Szél Ágnes aranykazetta életműdíjas fotóművész képei láthatóak.
Írta: VE | Forrás: karpataljalap.net | 2021. szeptember 15.
Csuhé-gyékénysás alkotásokat bemutató állandó kamarakiállítás nyílt a viski Fodó Sándor Kulturális Központban. Az esemény megnyitójára szeptember 10-én került sor, a tárlat során Szél Ágnes aranykazetta életműdíjas fotóművész képei láthatóak.
A kiállítás főként a Viskre jellemző csuhétárgyakat foglalja magába. Angster Mária, a tárlat vezetője elmondta, hogy a kiállítás állandó jelleggel érkezett Viskre, így bármikor megtekinthető a későbbiek folyamán. „Több évtizede gyűjtjük Baranya megyében a csuhé-gyékénysás alkotásokat, ezektől egy múzeum jött létre, amelyet dr. Andrásfalvy Bertalan nyitott meg 2018-ban. Idén márciusban Szél Ágnes aranykazetta életműdíjas fotóművész több száz fotót készített a csuhé-gyékénysás állandó kiállítás anyagából. Ezekből lett kiválasztva a viski kamarakiállítás”– mondta el Angster Mária.
A tárlatvezetés során megtudhattuk, hogy a fotók múzeumi minőségűek, melyek színértékének szavatossága a száz évet is meghaladja, így hosszú időn keresztül képezhetik az alkotások a viski kulturális örökség részét.
Vannak utak, amelyek kilométerekben mérhetők, és vannak olyanok is, amelyek a lélek mélyén rajzolódnak ki. Az ember olykor messzire kerül szülőföldjétől, új otthont teremt magának, de a gyökerekhez vezető belső ösvény soha nem tűnik el. Erről a különleges kötődésről, az otthon és a haza sokszor össz...
A Magyarságkutató Intézet kiemelt kutatása során a székesfehérvári csontkamra (osszárium) több mint 400 genomjának elemzésével három új férfiági Árpád-házi vonalat azonosított, és ezzel kétséget kizáróan sikerült meghatározni II. (Vak) Béla király maradványait is.
Több mint fél évszázaddal ezelőtt, 1973-ban adták át a beregszászi autóbusz-állomás új épületét, mely akkoriban 600 ezer rubeljébe került az Autóközlekedési Vállalatnak.
Magyarország Ungvári Főkonzulátusa ezúttal Naum Repkin kárpátaljai festőművész emlékkiállításának adott otthont. A tárlaton az 1995-ben Ungváron az év művészének választott alkotó mintegy húsz munkája látható; több festményt most először tekinthet meg a nagyközönség. A kiállítás felidézi egy sokolda...