Száz perc – száz emberért: Beregszászi Olga és barátai jótékonysági koncertje Budapesten

Írta: Balogh József | Forrás: Kárpátinfo.net | 2024. április 21.

A Vérke-parti városból származó Beregszászi Olga művésznő Budapesten évek óta nagyszabású jótékonysági koncertet szervez több művésztársának közreműködésével és számtalan barátjának segítségével, melynek mottója „Száz perc száz emberért”. Az ebből származó adományokat aztán a művésznő, Beregszász díszpolgára, szülővárosa legrászorultabb idős embereihez, nagycsaládosokhoz, betegekhez juttatja el.

Száz perc – száz emberért: Beregszászi Olga és barátai jótékonysági koncertje Budapesten

A MOM Kulturális Központ terme ezen a vasárnap délután is zsúfolásig megtelt. És ezúttal is fergeteges sikert aratott Beregszászi Olga és barátai 21. jótékonysági koncertje.

A rendezvényt Soltész Miklós államtitkár úr nyitotta meg. Beszédében hangsúlyozta, milyen fontos a legkisebb segítségnyújtás is a már harmadik éve háborúban lévő Ukrajna kárpátaljai magyarjainak. Ezt az ügyet szolgálja Beregszászi Olga énekművésznő jótékonysági koncertje. Ugyancsak segíthetünk azzal, ha imádkozunk a békéért, mondta az államtitkár.

Babják Zoltán, Beregszász polgármestere és Bocskor Andrea európai parlamenti képviselő megköszönte azt a figyelmet, amellyel viszonyul a magyar kormány a nehéz helyzetben lévőkhöz. Kifejtették: szeretnék, hogy mielőbb legyen szülőföldjükön béke, és Beregszász ne szoruljon több anyaországi segítségre.

Schmitt Pál, Magyarország egykori köztársasági elnöke, a rendezvény fővédnöke örömét fejezte ki, hogy az érdeklődés a koncert iránt az idén is nagy, hiszen csak az ő helye maradt üresen, mert jelenleg a színpadon áll.

Kautzky Armand színművész szellemes műsorvezetésével április 14-én is színvonalas előadást láttunk. Az Era Nova kamarazenekar két számot adott elő, majd Hegedűs Valér zongoraművész játszott és Balázs Péter színművész sanzonokat énekelt. Miklósa Erika operaénekesnő elvarázsolta a közönséget. Akárcsak a Kárpátaljáról érkezett Kokas Banda zenés, énekes és táncos produkciójával. Vidámságot hozott a színpadra Bolyki Balázs és 4 szimpatikus fia, akik megénekeltették még a közönséget is.

A műsor második részében a Kormorán együttes slágerei alatt vonultak fel a roppant csinos politikus hölgyek és manökenek a Hampel Katalin, Magyar Köztársaság Lovagkeresztjével kitüntetett tervező ruhakölteményeiben.

Az ünnepség állófogadással ért véget.

Hírek

  • A Dnyepertől a Dunáig – zenei utazás Kárpátalja sokszínűségében

    Fergeteges hangulatban telt a Kárpátaljai Megyei Filharmónia Magyar Melódiák Kamaraegyüttesének A Dnyepertől a Dunáig című ukrán–magyar estje. A műsor nem véletlenszerű válogatás volt, hanem gondosan felépített út a Dnyepertől a Dunáig, az ukrán dallamtól a magyar csárdásig, a népdal egyszerűségétől...

  • Ismeretlen Bartók-mű kézirata került elő

    Bartók Béla 1907-ben írt, eddig ismeretlen kompozíciójára bukkant a Bősze Ádám Zenei Antikvárium. A dokumentum egy spanyolországi árverésen került elő, ám hibás megjelöléssel, egyszerű zenei albumlapként, amelyet a magyarországi antikvárius 2024-ben vásárolt meg.

  • Több díjat is kapott a Revizor az országos színházi találkozón

    Díjátadó Gálával és a Hegedűs a háztetőn című előadással ért véget az Országos Színházi Találkozó Debrecenben. A szakmai zsűri döntése alapján idén 12 díj született.

  • Szent Iván éjjele, a pogány-keresztény ünnep

    A leghosszabb nappal – június 21-e – után nem sokkal, június 23-ról 24-re virradóra ünneplik Szent Iván éjjelét.

Események

Copyright © 2026 KMMI