A háború áldozatainak emléknapja tiszteletére művészeti kiállítást nyitottak az ungvári szabadtéri és néprajzi múzeumban.
Írta: | Forrás: Kárpátalja.ma | 2022. június 22.
A háború áldozatainak emléknapja tiszteletére művészeti kiállítást nyitottak az ungvári szabadtéri és néprajzi múzeumban.
A tárlaton 21 művész 35 munkája látható. Az alkotók között ott láthatjuk a kárpátaljai festőművész, Kopriva Attila, Olekszandr Sándor, Győrke Géza és Vira Hrabar munkáit. Emellett pedig Ukrajna más megyéiből érkező művészek munkái is megtekinthetők.
A kiállítást a „Ma” Művészeti Közösség elnevezésű jótékonysági alapítvány szervezte. Az alapítvány vezetője, Jurij Dik elmondása szerint a kiállított alkotások jórészt az ő saját gyűjteményéből származnak. A tárlat sajátossága, hogy bemutatja, miként látják a művészek vidékünket, Kárpátalját. A megye nevezetességei, legszebb tájai köszönnek vissza a vásznakon.
A kiállítás július 10-ig látható.
Vannak utak, amelyek kilométerekben mérhetők, és vannak olyanok is, amelyek a lélek mélyén rajzolódnak ki. Az ember olykor messzire kerül szülőföldjétől, új otthont teremt magának, de a gyökerekhez vezető belső ösvény soha nem tűnik el. Erről a különleges kötődésről, az otthon és a haza sokszor össz...
A Magyarságkutató Intézet kiemelt kutatása során a székesfehérvári csontkamra (osszárium) több mint 400 genomjának elemzésével három új férfiági Árpád-házi vonalat azonosított, és ezzel kétséget kizáróan sikerült meghatározni II. (Vak) Béla király maradványait is.
Több mint fél évszázaddal ezelőtt, 1973-ban adták át a beregszászi autóbusz-állomás új épületét, mely akkoriban 600 ezer rubeljébe került az Autóközlekedési Vállalatnak.
Magyarország Ungvári Főkonzulátusa ezúttal Naum Repkin kárpátaljai festőművész emlékkiállításának adott otthont. A tárlaton az 1995-ben Ungváron az év művészének választott alkotó mintegy húsz munkája látható; több festményt most először tekinthet meg a nagyközönség. A kiállítás felidézi egy sokolda...