Munkácsy Mihályt választotta példaképének

Írta: Hegedűs Csilla | Forrás: KISZó | 2021. január 23.

A nevetlenfalui Kurendás Anett harmadik éve tanul festészetet az Ungvári Művelődési Főiskolán. A fiatal tehetség gyermekkorában cimbalmozott és zongorázott, aztán váltott, és elkezdett rajzolni. Iskolán kívül is képezte magát, magántanárokhoz járt, hogy fejlessze rajztudását. Édesanyja mindenben támogatja, ő volt az, aki elsőként felfedezte lányában a művészi hajlamot.

Munkácsy Mihályt választotta példaképének

– Homoki Gábor tiszapéterfalvai festőművész vezetett be ebbe a varázslatos világba. Igazából akkor döntöttem el, hogy ezen a vonalon szeretnék tovább haladni. Sok képet festettem az elmúlt években, főleg olyanokat, amelyeket kötelezőként kellett elkészíteni az iskolában, de csak nemrégen döntöttem úgy, hogy a munkáimat a nagyközönségnek is megmutatom. Erre édesanyám bátorított, több helyi és külföldi online versenyre is benevezett, és eddig még mindegyiken nyertem. Nagyon sok oklevelem gyűlt már össze, ami ösztönöz a folytatásra. Az első olajfestményem egy csendélet, amit nemrégen készítettem. Az a kedvencem – kezdte a beszélgetést Anett, akinek példaképe Munkácsy Mihály.

Az ifjú művész elárulta, felkéréseknek is eleget tesz. Egyre több megrendelést kap. Emellett őt bízták meg azzal, hogy mesefigurákat fessen a nevetlenfalui római katolikus óvoda szobáinak falaira.

– Ha van szabad időm, szívesen és örömmel teszek eleget ezeknek a felkéréseknek, de mostanában inkább az iskolai feladatokra összpontosítok – fejtette ki a szorgalmas diák.

– Van kedvenc témád?

– Szeretek csendéleteket festeni, de tájképeket és portrékat is szívesen készítek. Munka közben Pintér Béla és Csiszér László dalait hallgatom.
A fiatal lány egyik alkotását a beregszászi konzulátus Munkácsy Mihály kiállítótermében láthattuk, amely a zsűri tetszését is elnyerte, így a tavasszal megrendezésre kerülő plein-airen is részt vehet. Nagyon várja ezt az alkalmat, hiszen bizonyára roppant érdekes lesz, és hasznára válik majd a művésztábor.

Hírek

  • Elérhetővé váltak online Liszt Ferenc levelei és naplói az OSZK Copia felületén

    Liszt Ferenc életét bemutató több mint 800 levél és 3 napló vált szabadon hozzáférhetővé az Országos Széchényi Könyvtár (OSZK) és a Zeneakadémia Liszt Ferenc Emlékmúzeuma és Kutatóközpontja közös projektjének eredményeként a nemzeti könyvtár Copia tartalomszolgáltatási felületén. A közzétett anyagna...

  • „Az, hogy mindannyian zenészek vagyunk, egy közös pont az életünkben…”

    Közvetlen, jóindulatú, segítőkész. A zene kislány kora óta meghatározó szerepet játszik az életében, amit mindmáig szívvel-lélekkel végez. A református egyház is közel áll hozzá, s családjához. Közel húsz esztendeje orgonál a beregszászi templomban. Szabad idejét a családjával tölti, mivel két fiúgy...

  • A Dnyepertől a Dunáig – zenei utazás Kárpátalja sokszínűségében

    Fergeteges hangulatban telt a Kárpátaljai Megyei Filharmónia Magyar Melódiák Kamaraegyüttesének A Dnyepertől a Dunáig című ukrán–magyar estje. A műsor nem véletlenszerű válogatás volt, hanem gondosan felépített út a Dnyepertől a Dunáig, az ukrán dallamtól a magyar csárdásig, a népdal egyszerűségétől...

  • Ismeretlen Bartók-mű kézirata került elő

    Bartók Béla 1907-ben írt, eddig ismeretlen kompozíciójára bukkant a Bősze Ádám Zenei Antikvárium. A dokumentum egy spanyolországi árverésen került elő, ám hibás megjelöléssel, egyszerű zenei albumlapként, amelyet a magyarországi antikvárius 2024-ben vásárolt meg.

Események

Copyright © 2026 KMMI