Hatalmas és igencsak sokszínű életművet vallhat magáénak a 85. évét taposó Zicherman Sándor, akinek festményeiből július 22-én nyílt kiállítás Magyarország Beregszászi Konzulátusán.
Írta: Kovács Elemér | Forrás: Kárpátinfo.net | 2020. július 23.
Hatalmas és igencsak sokszínű életművet vallhat magáénak a 85. évét taposó Zicherman Sándor, akinek festményeiből július 22-én nyílt kiállítás Magyarország Beregszászi Konzulátusán.
A Munkácsy Mihály Galériában Beke Mihály András első beosztott konzul köszöntötte a megjelenteket,
amely a vidékünkön tevékenykedő képzőművészek munkásságának a bemutatását tűzte ki célul.
Zicherman Sándor igazi kárpátaljai festő. Akinek munkásságában az az izgalmas, hogy egyszerre mutathatók ki benne a hagyományos kárpátaljai festészet, az orosz iskolák és a nemzetközi festészetben uralkodó modern tendenciák,
kezdte megnyitó beszédét Szilágyi Mátyás beregszászi magyar főkonzul.
Aki a továbbiakban arra hívta fel a figyelmet, hogy az itt kiállító alkotó a festészeten kívül foglalkozott grafikával, szobrászattal, kisplasztikával, gobelein-szövéssel és kerámiával is. Kultúraszervezői munkássága is figyelemre méltó.
Togliattiban (Oroszország) 1987-ben irányítása alatt létrejött egy képző- és iparművészeti főiskola, ugyanitt országos kőfaragó-szobrász szimpóziumot szervezett.
Zicherman Sándor hosszú élete során sok helyen – Ungváron, Lembergben, Moszkvában, Leningrádban, Izsevszkben stb. – élt, ám ragaszkodása boldog gyermek- és ifjúkorának színhelyéhez, Beregszászhoz változatlan, hangsúlyozta Kovács László műgyűjtő, a mostani kiállítás kezdeményezője.
Erről tanúskodnak a város különböző részeit ábrázoló nagyszerű művei. A kiállításon főként csendéletek, portrék, tájképek láthatók.
A megnyitót megtisztelte jelenlétével Kuzselnij Mikola, a Kárpátaljai Megyei Állami Közigazgatás művelődési osztályának helyettes vezetője, valamint Barta József, a megyei tanács elnökének első helyettese. A megnyitón a közönség Szarvadi Beáta, a Nagyszőlősi Bartók Béla Művészeti Iskola tanárának hegedűjátékában gyönyörködhetett.
A leghosszabb nappal – június 21-e – után nem sokkal, június 23-ról 24-re virradóra ünneplik Szent Iván éjjelét.
Elődeink nyomdokain a Tiszacsomai Honfoglalási Emlékparkban Harmadik alkalommal rendezték meg az Elődeink nyomdokain elnevezésű programot a Tiszacsomai Honfoglalási Emlékparkban a „KMKSZ” Jótékonysági Alapítvány és a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásával. A június 20-i megemlékezés résztvevői...
Vannak utak, amelyek kilométerekben mérhetők, és vannak olyanok is, amelyek a lélek mélyén rajzolódnak ki. Az ember olykor messzire kerül szülőföldjétől, új otthont teremt magának, de a gyökerekhez vezető belső ösvény soha nem tűnik el. Erről a különleges kötődésről, az otthon és a haza sokszor össz...
A Magyarságkutató Intézet kiemelt kutatása során a székesfehérvári csontkamra (osszárium) több mint 400 genomjának elemzésével három új férfiági Árpád-házi vonalat azonosított, és ezzel kétséget kizáróan sikerült meghatározni II. (Vak) Béla király maradványait is.